7 grudnia 2017

Bogdan Latosiński był gościem programów: „Głos Dnia” w TVP Kielce oraz „Kwadrans Polityczny” w Telewizji Świętokrzyskiej. Parlamentarzysta mówił między innymi o sytuacji MPK Kielce, orzeczeniu KIO ws. przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach, degradacji zawodu kierowcy w Polsce oraz o potrzebnych zmianach w tym zakresie.

Poseł komentował również w Radiu Kielce zmianę na stanowisku Premiera. W czwartek Prawo i Sprawiedliwość poinformowało o desygnowaniu na to stanowiska Mateusza Morawieckiego, który zastąpił dotychczasową premier Beatę Szydło.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Latosiński komentując decyzję Beaty Szydło o złożeniu rezygnacji z pełnienia funkcji premiera przede wszystkim podziękował za jej dotychczasowy wkład w rozwój kraju.

– Ostatnie dwa lata były pokazem imponującej i heroicznej pracy na rzecz Polaków i Polski. Mimo, że nastąpiła zmiana, pani premier zostaje w rządzie i wierzę w to, że będzie dalej kontynuowała swoją misję – dodał.

Jak podkreślił poseł Bogdan Latosiński, zmiana została podyktowana tym, że w drugiej części kadencji rząd będzie chciał się skupić na sprawach międzynarodowych i gospodarczych, dlatego na stanowisko premiera został desygnowany Mateusz Morawiecki, który w tych tematach posiada niezwykle bogate doświadczenie.

/oszcz/