17 kwietnia 2019

Dziś gościem audycji w Radiu Kielce był Poseł Bogdan Latosiński, który w sposób krytyczny odniósł się do wdrażanych przez kielecki ratusz zmian w rozkładach jazdy autobusów miejskich.

– Nie ma żadnej strategii. Jest natomiast przypadkowość, a w komunikacji publicznej nie ma miejsca na przypadek. Zmiany mogą być wprowadzane etapowo, ale pasażerowie muszą być o nich informowani wcześniej, a ZTM i władze miasta powinny przeanalizować, co chcą osiągnąć. Tutaj widać chaos, nieprzygotowanie. Widzę w tym jeden cel: zniszczyć MPK, zniszczyć spółkę pracowniczą. Od początku tak było. Przy przetargu widać było, że został on przygotowany pod konkurencyjną, radomską firmę Michalczewski – stwierdził Bogdan Latosiński.

Poseł przekonywał, że zmiany w rozkładach jazdy polegające na skróceniu trasy przejazdu kilku linii, między innymi 1i 102, a także całkowitej likwidacji niektórych połączeń, są niekorzystne dla pasażerów. – W ten sposób odcina się dostęp mieszkańców do szkół, zakładów pracy, ośrodków kultury i służby zdrowia – powiedział.

Zmiany w rozkładach jazdy kieleckiej komunikacji miejskiej wprowadzone przez Zarząd Transportu Miejskiego parlamentarzysta krytycznie ocenił również wczoraj, w programie „Głos Dnia” w TVP Kielce. – Są to ruchy bardzo nieprzemyślane, na których stracą pasażerowie. Może to się skończyć likwidacją całych linii autobusowych – skwitował.