16 października 2019

Szanowni Państwo,

Dziś odbyło się ostatnie posiedzenie VIII Kadencji Sejmu. Było to też ostatnie posiedzenie, w którym brałem udział, ponieważ nie udało mi się ponownie zdobyć mandatu poselskiego. Z tej okazji chciałbym pogratulować wszystkim przyszłym posłom i senatorom, którzy ponownie lub po raz pierwszy będą zasiadać w Sejmie i Senacie. Dziękuję parlamentarzystom, z którymi miałem przyjemność współpracować w komisjach i zespołach parlamentarnych trakcie mijającej kadencji, a także wszystkim koleżankom i kolegom z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości oraz tym posłom i senatorom reprezentującym ziemię świętokrzyską, z którymi wspólnie podejmowałem działania na rzecz naszego regionu.

Pragnę również podziękować każdemu, kto oddał na mnie swój głos, zarówno w tych, jak i w poprzednich wyborach. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do mieszkańców gmin Pierzchnica i Chmielnik, od których otrzymałem największy mandat zaufania w województwie świętokrzyskim. Dla mnie jest to sygnał, że doceniliście Państwo moją pracę na rzecz naszych małych, lokalnych ojczyzn i rozwiązywania waszych spraw oraz problemów.

Podziękowania należą się wszystkim moim współpracownikom, którzy ciężko pracowali w trakcie mojej kampanii oraz dokładali wszelkich starań, aby pięć moich biur poselskich służyło w jak najlepszym stopniu mieszkańcom województwa świętokrzyskiego. Nasze biura były otwarte dla każdego, nikomu nie odmawialiśmy pomocy.
Ostatnie cztery lata były dla mnie bardzo intensywnym okresem. Mając na uwadze moje dotychczasowe doświadczenia zawodowe, konserwatywne i socjalne przekonania, oraz długoletnią działalność związkową, zrobiłem wszystko, aby przysłużyć się idei bardziej sprawiedliwej społecznie Polski, w której nikogo nie wyklucza się na płaszczyźnie ekonomicznej i transportowej.

Uważam, że dzięki skutecznej realizacji programów rządowych znacznie zbliżyliśmy się do tego celu. Nie można jednak osiąść na laurach, bo jeszcze dużo jest do zrobienia. Wierzę jednak, że rząd Prawa i Sprawiedliwości w najbliższej kadencji, przy pomocy posłów z klubu PiS, dokończy rozpoczęte reformy. Niech to będzie dobry czas dla Polski!